● Nikt, kto potrzebuje pomocy nie powinien być jej pozbawiony. Tym bardziej dziecko skrzywdzone przez pedofila w sposób najbardziej okrutny z możliwych nie może pozostać osamotnione. Zwłaszcza dlatego, że wszystkie rany fizyczne – częstokroć nawet te najgorsze – skutecznie się goją, co najwyżej pozostawiając blizny na ciele. Natomiast, co potwierdza m.in. Agata Baraniecka-Kłos, w dzieciństwie ofiara wykorzystywania seksualnego ze strony ojczyma: „Jeśli ktoś jest molestowany seksualnie jako dziecko, to ma dziurę w mózgu”. Dlatego „Trzeba pisać, mówić, wołać, krzyczeć”  – podkreśla.

Czyta również: Jest we mnie pogorzelisko

Zarazem dodając:”Ja sama wiem najlepiej, że dziecku trudno walczyć o swoje, trudno w ogóle komukolwiek z zewnątrz zdradzić swój sekret, szczególnie, gdy molestuje ojciec czy ojczym albo dziadek. Nie łudźmy się. Matki zawsze wiedzą! Jeśli nie reagują, to albo się boją, albo tak im wygodniej. I to jest w pedofilii najstraszniejsze. Powoduje jeszcze większą traumę u wykorzystywanej osoby. Bo nikt jej nie broni, nawet ta, która z założenia powinna zawsze bronić swojego dziecka”.Dlatego Agata Baraniecka-Kłos ma moralne prawo przypisywać sobie sukces, który osiągnęła wraz z Michałem Więckiewiczem, prawnikiem doprowadzając do zmiany polskiego prawa, czyli że przedawnienie w sprawach o pedofilię nie może nastąpić przed ukończeniem przez ofiarę 30 roku życia. [ czytaj >>> ]

Stąd też, gdy abp Józef Michalik, jako ówczesny przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz metropolita przemyski, nie wiadomo dlaczego podczas mszy w katedrze we Wrocławiu z okazji 90. urodzin kardynała Gulbinowicza (16.10.2013) mówiąc o pedofilii księży powiedział: „Karygodne są nadużycia dorosłych wobec dzieci, o których wciąż mówią media. Jednak nikt nie zwraca uwagi na przyczyny tych zachowań: pornografia i fałszywa miłość w niej pokazywana, brak miłości rozwodzących się rodziców i promocja ideologii gender”.

W reakcji na tę wypowiedź Agata Baraniecka-Kłos podkreśliła, że słowa hierarchy odebrała osobiście, ponieważ „ktoś mówił do mnie i o mnie”. – Chciałam powiedzieć ks. arcybiskupowi (…) nie jestem feministką, nie wiem, co znaczy filozofia gender, pochodzę jednak z rozbitej rodziny i tak, jak inne ofiary, niczego nie chciałam, do nikogo nie lgnęłam i nikogo w nic nie wciągałam. To pedofil brutalnie wprowadził mnie w świat dorosłych, zmasakrował moją psychikę jak miałam 7 lat, nigdy nie będę wiedziała, co znaczy beztroskie dzieciństwa – podkreśliła i zaznaczyła, że po słowach duchownego wybuchły w niej „emocje takie, że łzy przez wiele godzin płynęły mi po policzkach”.

Po czym niewątpliwie wiedząc, jak bardzo negatywny jest stosunek heirarchy do skrzywdzonych dzieci i jak pobłażyliwie traktuje on księży pedofilów Agata Baraniecka-Kłos apelowała: „Przestańmy w końcu tłumaczyć to, co robi pedofil, zacznijmy zajmować się ofiarami – zaapelowała. Zaznaczyła, że nagłaśnianie pedofilii wśród duchownych nie jest atakiem na Kościół tylko atakiem na pedofili w sutannach.” – podkreślając:”Walczyć trzeba z pedofilami w każdym zawodzie – w togach sędziowskich czy prokuratorskich, z tymi z kredą przy tablicy, w garniturach, ze wszystkimi”.

Wysłuchaj [ tutaj >>> ] pełnej wypowiedzi Agaty Baranieckiej-Kłos, która mówi o skazaniu jej na „dożywocie” i tym, że nikt w niej nie dostrzega 7-letniego dziecka, ofiary ojczyma-pedofila – jednakże w opinii społecznej cenionego człowieka i uznanego obywatela miasta.

Wysłuchaj, gdyż statystyki dowodzą, iż do 80% przypadków pedofilii dochodzi w rodzinie i najbliższym otoczeniu dziecka. Czynów tych dopuszczają się w niewiele mniejszym od tatusiów, ojczymów, wujków i dziadków stopniu również mamusie, macochy, ciocie i babcie.

Tymczasem, gdy bardzo trudnym do wykrycia przypadkom pedofilii, której ofiarami są nawet dzieci w wieku od 0 do 3 lat należy pamiętać, że  molestowanie seksualne dzieci przynosi ogromne cierpienia samemu dziecku, ale nierzadko tkwi też ono u podłoża jego psychicznych problemów już jako osoby dorosłej. Molestowanie seksualne dzieci zostaje z dorosłym już człowiekiem często na całe życie. Większość z nas wspomina dzieciństwo jako okres szczęśliwości. Chętnie byśmy do tych lat wrócili. Molestowanie seksualne dzieci sprawia jednak, że ci, którzy go doznali, wspominają ten okres, który powinien być najpiękniejszy w życiu, jako koszmar.

Stąd też niezwykle istotna jest pomoc osób dorosłych z zewnętrznego otoczenia dziecka. Natomiast o molestowaniu dziecka może świadczyć zachowanie dziecka:

  • erotyzacja dziecka, nieadekwatne do wieku i rozwoju fizycznego dziecka zachowania seksualne (np. masturbacja).
  • problemy emocjonalne,
  • zachowania autodestrukcyjne, w tym samookaleczenia i próby samobójcze,
  • dolegliwości psychosomatyczne,
  • objawy nerwicowe,
  • problemy szkolne.

Często też dzieci molestowane seksualnie są zamknięte w sobie. Odczuwają wstyd, ale jednocześnie mogą dawać do zrozumienia, że skrywają tajemnicę. Dlatego ten niemy krzyk trzeba usłyszeć i osamotnionemu w cierpieniu bezbronnemu dziecku należy udzielić pomocy. Pomóc DZIECKU – bardzo często z tej, jak zwykło się mówić normalnej, spokojnej , przykładnej rodziny. Gdzie nie dochodzi do przemocy i znęcania się fizycznego nad dzieckiem, lecz tragedia… – jakże często ukrywana przez wiele lat, czego dowodzą znane społeczeństwu przykłady, które nadal najczęściej milczy „bo to nie moja sprawa”, „bo nie wypada się mieszać w sprawy innej rodziny”, „bo po co mi policja, prokurator i sąd” itd. – a dzecko wciąż cierpi! Cierpi będąc osamotnione.

 

Close Menu

Zamówienie pakietu EXTRA


WYBIERAM PAKIET EXTRA - 900 PLN / ROK


Zamówienie pakietu PREMIUM


WYBIERAM PAKIET PREMIUM - 750 PLN / ROK


Zamówienie pakietu SUPER


WYBIERAM PAKIET SUPER - 600 PLN / ROK


Zamówienie pakietu STANDARD


WYBIERAM PAKIET STANDARD - 450 PLN / ROK


Zamówienie pakietu BASIC


WYBIERAM PAKIET BASIC - 300 PLN / ROK